Antwerp wil Europa verbazen met verwoestende transfer

door
Antwerp wil Europa verbazen met verwoestende transfer

Het Franse toptalent George Ilenikhena (16 jaar, Amiens SC) staat op het punt om een contract te tekenen bij Antwerp FC. Volgens Het Nieuwsblad doet Antwerp een aanzienlijke financiële inspanning om de aanvaller aan te trekken, hoewel de exacte transfersom nog niet bekend is. In Frankrijk wordt gesproken over een bedrag van 6 tot 6,5 miljoen euro, wat een marktconforme prijs lijkt te zijn. Antwerp is de stevige concurrentie, waaronder Olympique Marseille, te snel af in de race om de spits met verwoestende kwaliteiten. Ilenikhena werd eerder ook al in verband gebracht met transfers naar clubs als Juventus, Internazionale, RB Leipzig en AS Monaco.

Antwerp staat voor wilde zomermercato

Na de onverwachte titelwinst zal Antwerp FC een andere benadering ervaren in de buitenwereld. Als titelverdediger en deelnemer aan de Champions League play-offs zullen de verwachtingen aanzienlijk hoger liggen dan dit seizoen. De rol van underdog zal niet langer passend zijn voor de Great Old, aangezien ze in het volgende seizoen beschouwd zullen worden als een van de titelfavorieten. Om aan deze verhoogde verwachtingen te voldoen, zal de spelerskern van Antwerp kwalitatief sterker en uitgebreider moeten worden. Dit wordt een uitdaging, aangezien er mogelijk meerdere sterkhouders de club zullen verlaten.



“Voor ons moet er niets, maar er zal deze zomer wellicht nog veel gebeuren”, voorspelde Sven Jaecques aan Karl Vannieuwkerke tijdens de kalendervoorstelling van de Pro League. De CEO van Antwerp FC heeft als voornaamste doel om de kampioenenploeg bij elkaar te houden, maar hij erkent dat de interesse in een aantal gigantisch is. “'De realiteit van het voetbal is dat je daar op een bepaald moment toch aan moet toegeven”, waarschuwt hij. Anderzijds zal de ploeg aangevuld moeten worden met enkele gerichte versterkingen. Zo is het cruciaal om een extra spits aan te trekken en daarvoor heeft Antwerp FC al een belangrijk doelwit geïdentificeerd.

Nieuwste juweel na Willian Pacho

Het Franse toptalent George Ilenikhena (16, Amiens SC) staat op het punt om een contract te tekenen bij Antwerp FC. Deze week is de jonge spits naar Antwerpen gereisd om de technische staf te ontmoeten en mogelijk ook om zijn transfer af te ronden. De mogelijke komst van Ilenikhena is het recentste resultaat van het vernieuwde transferbeleid van Antwerp FC, dat grote waarde hecht aan professionele scouting. Dit beleid werd twee jaar geleden geïmplementeerd door Sven Jaecques en staat vandaag onder leiding van hoofdscout Joachim Vercaigne, die werd aangetrokken bij KV Kortrijk en een team van zeven scouts onder zijn leiding heeft. Vercaigne's team reist de hele wereld af op zoek naar interessante spelers die perfect passen bij de club. Antwerp FC's scouting heeft opnieuw een waardevolle ontdekking gedaan met George Ilenikhena, nadat eerder al Willian Pacho werd gevonden. Nadat technisch directeur Marc Overmars zijn goedkeuring gaf voor Ilenikhena, zette Antwerp FC door voor de transfer, en met succes dus. Het is alvast geen verrassing dat Antwerp FC zich richt op veelbelovend jong talent. In de afgelopen jaren heeft eigenaar Paul Gheysens namelijk aanzienlijke investeringen gedaan in de faciliteiten zoals het stadion, trainings- en jeugdcomplex, alsook in de spelersgroep en de cashflow. In totaal gaat het om een bedrag van bijna 80 miljoen euro. Deze enorme investeringen moeten op termijn renderen, en de snelste manier daarvoor is via lucratieve transfers.

Waarom Antwerp zo gek is van ‘verwoestende’ Ilenikhena

Antwerp FC is de stevige concurrentie, waaronder Olympique Marseille, te snel af in de race om George Ilenikhena. De jonge spits van Amiens SC werd eerder ook al in verband gebracht met transfers naar clubs als Juventus, Internazionale, RB Leipzig en AS Monaco. Volgens Het Nieuwsblad doet Antwerp een aanzienlijke financiële inspanning om Ilenikhena aan te trekken, hoewel de exacte transfersom nog niet bekend is. In Frankrijk wordt gesproken over een bedrag van 6 tot 6,5 miljoen euro, wat een marktconforme prijs lijkt te zijn. Eind januari werd de richtprijs voor Ilenikhena nog geschat op 5 miljoen euro, terwijl Amiens hoopte op een bedrag tussen 8 en 10 miljoen euro. Antwerp hoopt alvast dat deze investering op termijn, zowel sportief als financieel, zijn vruchten zal afwerpen.

De toekomst ziet er zeer rooskleurig uit voor George Ilenikhena. Op slechts 16-jarige leeftijd is hij een van de meest besproken jonge spelers in Frankrijk, en zijn buitengewone talent is onmiskenbaar. Hij heeft al de titel van jongste doelpuntenmaker ooit in de Ligue 2 op zijn naam staan, en L'Équipe beschrijft hem zelfs als een fenomeen. “Hij is een zeer, zeer zeldzaam profiel dat niet bestaat in Europa”, aldus een anonieme clubleider tegenover de gerenommeerde Franse sportkrant. Ilenikhena's onmiskenbare kwaliteiten en enorme potentieel hebben hem tot een van de meest begeerde jonge spelers in Europa gemaakt. Zijn teamgenoot bij Amiens SC, Antoine Leautey, heeft al verklaard dat hij op zijn jonge leeftijd al ontzettend sterk is en een grote carrière voor zich heeft. George Ilenikhena is een zeer getalenteerde spits met een indrukwekkende snelheid en een krachtig schot met zijn linkerbeen. Hij heeft een natuurlijk instinct om doelpunten te scoren, beweegt zich uitstekend op het veld, is sterk in balbezit en heeft een goed gevoel voor het vinden van ruimtes in de verdediging. Wanneer hij op volle snelheid is, maakt hij met zijn diepgang een verwoestende indruk op zijn tegenstander. Ilenikhena heeft een uitstekend gevoel voor timing en maakt wekelijks vooruitgang in zijn ontwikkeling. Op slechts 16-jarige leeftijd heeft Ilenikhena zijn opleiding nog niet voltooid en is hij nog steeds in ontwikkeling. Hij is nog geen volledig afgewerkt product, maar hij bezit al vele kwaliteiten en heeft een enorm potentieel. Dit maakt hem zo interessant voor Antwerp FC, omdat hij op termijn kan uitgroeien tot een spits van absoluut topniveau.

POLL: Is Ilenikhena zo'n bedrag waard?

Meest recent

Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

3
3
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

34
34
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

14
14
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

135
135
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

61
61
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

169
169
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

49
49
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

432
432
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

37
37
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

264
264
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

382
382
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

68
68
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

233
233
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

243
243
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

260
260
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

109
109
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

290
290
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

48
48
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

534
534

Meer sportnieuws